Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Нема поединци, ние сме колектив, сите сме заедно (ВИДЕО)

Македонија со две победи по ред се пласираше во главната фаза од СП за играчи до 19 години што се одржува во Хрватска. Селкеторот Радослав Стојановиќ има компактен тим кој на секој меч игра до крај. Колективот е тој што победува, а поединците само даваат шмек на оваа сила на младата македонска репрезентација.
На различен меч блеснува различен играчл покажувајќи ја разновидноста, и квалитетот што го поседуваат ракометарите. Следни противници на Македонија се Данска и Австрија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...