Иван Галевски е МВП на мечот со Грузија (ФОТО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија ја запиша втората победа на Светското првенство во Хрватска.

Македонските кадети во рамки од последното коло од групната фаза ја совладаа Грузија со 27:21 и го заверија пласманот во следниот круг од кадетскиот Мундијал.

Одлична партија во „црвено-жолтиот“ дрес имаше голманот Иван Галевски, кој на крајот беше прогласен за најкорисен играч, односно МВП.

На вчерашниот меч, против Црна Гора, признанието за најкорисен играч заврши во рацете на голманот Давид Брестовац.

Следете не на нашата страница на Facebook, бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.

Рутински одработена задачата со Грузија: Македонија е во ТОП 16 во светот!

ShareИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...