Субашевски за 24Ракомет ТВ: Данска ќе биде главниот тест, ќе дадеме сѐ од себе за победа (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија обезбеди пласман во главната рунда на Мундијалот во Хрватска, откако ја победи Грузија со 27:21 во натпревар од третото коло во групната фаза. Левото крило Дамјан Субашевски денес одигра без грешка, постигна шест погодоци од исто толку обиди и беше меѓу најзаслужните за обезбедениот триумф против Грузија. Членот на Бутел Скопје ги сподели впечатоците по денешната победа и обезбедениот пласман меѓу најдобрите 16 репрезентации и истакна дека Македонија има квалитет за да се надигрува против Данска и Австрија во главната рунда. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...