Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Сите видоа – изгинавме на терен, но…(ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија по голема борба загуби на премиерниот натпревар на Светското првенство во Хрватска од селекцијата на Норвешка со 27-25. Селекторот Раде Стојановиќ вели дека имаше и трет фактор на овој натпревар и се надева дека тоа нема да биде случај на средбите со Црна Гора и Грузија. Целосната изјава на Стојановиќ погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...