Загубивме меч, но го добивме бисерот Митев – еве го проектилот за ТВ шпици (ВИДЕО)

Македонија забележа пораз на стартот на Светското првенство од селекцијата на Норвешка со 27-25, но доби уште една опција плус во нападот за следните натпревари. Младиот Дамјан Митев доби шанса во вториот дел и максимално ја искористи со три гола од три обиди. Еден од нив беше посебно атрактивен…Погледнете го проектилот за ТВ шпици…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...

Дневен хороскоп за петок, 21-ви јуни 2024-та

ОВЕНСтранично влијание може значително да го попречи вашиот напредок...